Aké sú najlepšie a najhoršie banky v Spojenom kráľovstve?

Stránka MoneySavingExpert vykonala prieskum medzi siedmimi tisíckami spotrebiteľov finančných služieb v krajine, aby zistila, ktoré banky sú považované pre fyzické osoby za najpriateľskejšie.


Prieskum medzi spotrebiteľmi bankových služieb uskutočňuje stránka MoneySavingExpert každé dva roky, pričom dáva odpoveď na otázku, ktoré banky sú v skutočnosti orientované na zákazníkov.

Banka First Direct sa stala lídrom ratingu, pričom získala až 91% hodnotení “vynikajúce” a 7% “dobre”, pričom nespokojných s bankou bolo len 2% klientov.

Maximálny počet sťažností vyvolala práca banky RBS, avšak aj napriek tomu 43% zákazníkov povedalo, že s bankou je “všetko v poriadku”, len 28% považuje túto banku za “najlepšiu” a tretina klientov 29% je z rôznych dôvodov nespokojných.

Do pätice najlepších bánk pre zákazníkov patria tiež Nationwide, Co-op, TSB a Santander, pričom posledné dve banky si v porovnaní s posledným rebríčkom len vymenili miesta.

Z prieskumu vyšlo päť najhorších bánk RBS, HSBC, Natwest, Lloyds a Barclays. Odborníci hovoria, že žiadna z týchto bánk nie je objektívne zlá, avšak zákazníci chcú komunikovať s bankou ako rovný s rovným, cez webovú stránku, sociálne siete a aplikácie a veľké banky nemajú o to záujem. Dôsledkom je, že klienti sa cítia “opustení” bez zákazníckej podpory.


Foto: NatWest Flickr Money Bright

Pridajte svoj komentár!

 

Ahoj!

Čítaj nás na Facebooku!

Powered by WordPress Popup