Ako sa zbaviť nepotrebných vecí v skrini a získať za ne peniaze?

Skryté poklady vo vašom šatníku vám môžu niekedy len zaberať miesto a pritom na nich môžete zarobiť peniaze.


Príchod jari býva spojený nielen s teplým slnkom, snežienkami a spievaním vtákov, ale aj upratovaním v šatníku.

Revízia pomáha pripraviť oblečenie na novú sezónu, a tiež zbaviť sa starých a hlavne nepotrebných vecí. Poradíme vám, aby ste nenahádzali všetko do koša alebo odniesli na povalu, pretože pre vás staré topánky, kabelky, knihy, a ďalšie veci vám môžu priniesť slušný príjem.

Pustíme sa teda do toho, ako premeniť staré veci na peniaze.

Oblečenie

Najjednoduchší spôsob je predaj oblečenia na eBay. Stránka si berie províziu len 10% z predaja. Na začiatok si pozrite ceny podobných vecí ponúkaných na stránke, aby ste mali približnú predstavu o tom, koľko môžete na nej zarobiť.

Kľúčovým bodom k úspechu je vynikajúca prezentácia navrhovaného tovaru. Odfoťte svoj tovar v dobrom uhle a pri dobrom osvetlení. Mali by ste vedieť, že fotografia pokrčenej blúzky na posteli nevyvolá pozitívne emócie. Najlepšie bude vyložiť niekoľko fotografií na neutrálnom pozadí.

Podrobne opíšte váš tovar. Buďte úprimní, neskrývajte žiadne nedostatky, nakoľko vám to neskôr môže spôsobiť problémy.

Pokiaľ máte to šťastie a vlastníte dizajnérske oblečenie značiek Chanel, Hermes, Saint Laurent alebo Celine, môžete využiť na predaj špecializované stránky ako Rebelle, Hardlyeverwornit, Vestiaire Collective a Vinted.

Posteľná bielizeň a závesy

Predaj posteľnej bielizne alebo závesov na eBay je komplikovanejšie, avšak to neznamená, že nemáte iné možnosti.
Pokiaľ máte minimálne 12 kilogramov textilu, môžete ich odovzdať na stránke Return to Earn a získať 50 pencí za kilogram.

Recykláciu vecí ponúka aj centrum Smart Recycling, kde sa platí za kilogram oblečenia 40 pencí. Na stránke nájdete najbližšie miesto, kde tieto veci prijímajú.

Pokiaľ sa chcete zbaviť kvalitných a značkových záclon Sanderson, Laura Ashley alebo Colefax and Fowler, tak stránka The Curtain Exchange ich ochotne predá, avšak tu už si zisk delíte so stránkou na polovicu.

Knihy a hračky

Je obrovské množstvo stránok, ktoré ponúkajú vykúpenie starých kníh, CD, DVD, počítačových hier a dokonca Lego. Najobľúbenejšie sú Ziffit, musicMagpie, Zapper a WeBuyBooks.

Prakticky na každej stránke nájdete kalkulačku, kde zadáte číslo z čiarového kódu na tovar a okamžite získate odhadovanú cenu vášho produktu. Minimálna suma obchodov je od 5 do 10 libier.

Pridajte svoj komentár!

 

Ahoj!

Čítaj nás na Facebooku!

Powered by WordPress Popup