Britská chirurgička prešla do práce pešo 12 km kvôli operácii pacienta

Lindsey Chisholm prešla aj napriek červenej výstrahe meteorológov prešla 12 kilometrov do práce, aby operovala pacienta s rakovinou.


Medička prešla zo svojho vzdialeného domu až do Glasgow v Paisley pre britské médiá povedala, že nepovažuje svoj čin za “akčný”, avšak jej pacient, ktorého operovala, ho považuje za “úžasný”.

Minulý týždeň zasiahli Škótsko silné mrazy a sneženie, a tisíce ľudí nešli kvôli poveternostným podmienkam do práce.

Slečna Chisholm sa minulú stredu s ťažkosťami dostala kvôli kolapsu dopravy večer domov, a na druhý deň sa rozhodla necestovať do práce v Royal Alexandra Hospital in Paisley autom.

Namiesto toho vstala skoro ráno a prešla do nemocnice 12 kilometrov pešo, aby vykonala pacientovi s diagnostikovanou rakovinou čreva operáciu.

Lindsey povedala: “Často chodím v zime pešo. Mám vhodné oblečenie, obuv a iné vybavenie, takže som myslela na to, že tak prídem aj do práce. Vo štvrtok som vstala skôr, uvidela, že je vonku veľa snehu, avšak situácia nevyzerala beznádejne.”

Zdravotníčka povedala, že jej cesta bola veľmi tichá, nakoľko ľudia a automobily boli na ceste len zriedka.

Operovaný pacient povedal, že v ten deň bol pri vchode do nemocnice a počúval telefonické hovory zdravotníkov, ktorý sa nemohli dostať do práce a myslel si, že aj jeho operácia bude odložená. Keď uvidel svoju lekárku, ktorá prišla kvôli nemu do práce, srdce mu poskočilo.

Pridajte svoj komentár!

 

Ahoj!

Čítaj nás na Facebooku!

Powered by WordPress Popup