Jeremy Corbyn: UK musí prestať “dovážať” lacnú pracovnú silu

Jeremy Corbyn povedal, že Labouristická strana musí plne odmietnuť úplné členstvo na jednotnom trhu, pokiaľ sa ľavicová socialistická vízia stane skutočnosťou.


Corbyn poznamenal, že labouristi musia odmietnuť úplné členstvo na jednotnom trhu EÚ.

Líder Labouristov povedal na škótskej konferencii strany, že vzťah Spojeného kráľovstva s EÚ musí byť “úplne kompatibilný” s jeho radikálnym programom, vrátane znárodňovania železníc a zastavením zamestnávateľov pred “dovážaním” lacnej pracovnej sily.

Politik na prejave v Dundee poznamenal, že Labouristická strana nemôže prijať dohodu o členstve podobnú tej, ako má Nórsko, pretože potom by musela Británia “pasívne prijímať” pravidlá, o ktorých by sa rozhodovalo inde.

Na druhej strane jeho škótska kolegynka zo strany Catherine Stihler tvrdila, že neexistuje žiaden “ľavicový prípad” opustenia jednotného trhu a vytkla Corbynovi v jeho prejave proti-imigračnú rétoriku.

“Európska únia bude v nadchádzajúcom období robiť svoje vlastné zmeny, obzvlášť vo vzťahu k pravidlám, ktorými sa riadia ekonomiky eurozóny a práva dočasných migrujúcich pracovníkov. Bolo by preto nesprávne podpísať dohodu o jednotnom trhu bez dohody, že náš konečný vzťah s EÚ bude plne v súlade s našimi radikálnymi plánmi na zmenu britskej ekonomiky.” – povedal Corbyn.

Labourista tiež vytkol “dovážanej lacnej pracovnej sile”, že znižujú mzdy a podmienky v mene ortodoxného slobodného trhu.

Pridajte svoj komentár!

 

Ahoj!

Čítaj nás na Facebooku!

Powered by WordPress Popup