Kurz pripísal viedenský masaker chybám migračnej politiky EÚ

Podľa slov spolkového kancelára Rakúska Sebastiana Kurza, napadnutie prisťahovalca z Afganistanu na obyvateľov Viedne v samotnom centre mesta je výsledkom chybnej migračnej politiky Európskej únie posledných rokov.


Na svojej stránke na Twitteri vyjadril Kurz ľútosť nad incidentom a vyniesol vývody: “Prajem skoré zotavenie obetiam včerajšieho úroku s nožom vo Viedni. Takéto zločiny sú nechutné a nepríjemné. Občania by sa mali cítiť v bezpečí. o vzťahu zadržaného zločinca z Afganistanu je potrebné konať v plnom rozsahu zákona. Je zrejmé, že v migračnej politike minulých rokov došlo k mnohým chybám. Nekontrolovaná migrácia sa stala dôvodom mnohých problémov, ktorým dnes čelíme.
Nová vláda republiky bude napravovať tieto chyby minulých rokov. Budeme aj naďalej dôrazne vystupovať za systémové zmeny európskej migračnej politiky.”

Pripomenieme, že v stredu večer Afganistánec v Leopoldstadte, čo je jedna z mestských častí Viedne, napadol rakúsku rodinu priamo pri vchode do japonskej reštaurácie. Útočník spôsobil každému členovi rodiny rezné rany. Po pol hodine napadol ten istý útočník ďalšieho mladého muža. Zločinec povedal, že bol motivovaný k činu svojou zlou životnou situáciou, ktorá vyvolala u neho agresivitu.
Rakúska polícia nevidí v útokoch žiaden politický motív.

Pridajte svoj komentár!

 

Ahoj!

Čítaj nás na Facebooku!

Powered by WordPress Popup