Letecká spoločnosť Ryanair varuje pred zrušením letov po Brexite

Prezident nízkonákladovej leteckej spoločnosti Ryanair varuje pred zrušením letov po Brexite, aby „prinútil Britov zvážiť odchod z EÚ“.


Michael O’Leary si je istý, že odchod Veľkej Británie z Európskej únie sa môže stať skutočnou krízou v leteckom priestore oboch strán.

Prezident Ryanair poznamenal, že „Briti musia pochopiť, že nízkonákladové lety už viac nebudú“. On vyhlásil, že „keď Británia hlasovala za odchod z EÚ, občanom sľubovali, že všetko bude ako predtým. Avšak v skutočnosti sa všetko zmení už od základov. Myslím si, že my všetci sme boli jednoducho uvedený do omylu ohľadom odchodu krajiny z EÚ“.
Letecký prepravca EasyJet rovnako vyhlásil, že „pokiaľ Ryanair zruší svoje lety, my budeme ďalej lietať“. Okrem toho riaditeľ leteckej spoločnosti Lufthansa Carsten Spohr povedal, že „teoreticky my môžeme použiť toto odvetvie, aby sme dokázali Britom, že ich voľba bola chybou.“

Pán O’Leary už niekoľkokrát varoval, že letecké spoločnosti budú musieť zrušiť svoje služby po Brexite, pokiaľ nebude dosiahnutá medzi dvoma stranami dohoda. Nakoľko každý letecký prepravca plánuje svoje lety na 6 mesiacov dopredu.

Už v januári minister dopravy Chris Grayling, že zrušenie letov nie je vôbec potrebné, nakoľko otvorený letecký priestor je v záujme nielen leteckých spoločností, ale aj cestujúcich.

Pridajte svoj komentár!

 

Ahoj!

Čítaj nás na Facebooku!

Powered by WordPress Popup