Miestne rady zvyšujú ceny parkovania o 45% kvôli nedostatku finančných prostriedkov

Mnohé oblasti v celej krajine oznámili o zvýšení parkovacích nákladov o 45% v najbližších mesiacoch v dôsledku nedostatku finančných prostriedkov v miestnych rozpočtoch.


Niektoré miestne úrady tiež zavádzajú dodatočné nedeľné poplatky na to, aby zarobili viac peňazí od tých rodín, ktoré vyrážajú cez víkendy na nákupy.

Miestne orgány majú v pláne takouto cestou zaplniť dieru v rozpočte a nasmerovať ich na zlepšenie sociálneho zabezpečenia. Konzervatívny poslanec Robert Halfon vyhlásil, že “vodiči by nemali byť dojnými kravami v čase, kedy nemajú úrady peniaze”.

O zvýšení parkovného povedali úrady v Cheltenham, Reading, Leicester, Bristol City, Dover, Thanet, Flintshire, Bournemouth, Brighton a Hove.
Cheltenham zdvihol od 1. marca cenu parkovného o 45%. Dover a Bristol naplánovali zavedenie nedeľného poplatku za parkovanie, čo im prinesie ročne až 200 000 libier.

Konzervatívci si myslia, že zvýšenie ceny parkovného povedie k vytlačeniu a uzatvoreniu veľkých supermarketov alebo obchodov v mnohých mestách. V čase, kedy sa veľa nákupov presúva na internet, sa môže jednať o definitívnu popravu takýchto obchodov.

V rokoch 2016/2017 zarobili miestne úrady na parkovaní, pokutách a poplatkoch od vodičov 819 miliónov libier, pričom na opravu ciest a sociálne zabezpečenie je potrebných 12 miliárd libier. Do roku 2020 plánujú úrady zvýšením ceny parkovného a ďalších poplatkov zvýšiť svoj rozpočet o 5 miliárd libier.


Foto: Pay Here R4vi

Pridajte svoj komentár!

 

Ahoj!

Čítaj nás na Facebooku!

Powered by WordPress Popup