Od 1. apríla sa opäť zvýši v Anglicku cena receptov NHS

Náklady na predpísané lieky NHS budú už od budúceho mesiaca vyššie. Politik James O’Shaughnessy oznámil, že zvýšenie cien receptov sa dotkne všetkých receptov na lieky.


O’Shaughnessy oznámil, že cena receptov sa zvýši o 20 pencí z £8.60 na £8.80. Zvýšenie cien sa dotkne všetkých receptov na lieky.

Organizácia Prescription Charges Coalition označila tento krok za katastrofálny.

Parlament tento plán odobril a nová cena predpísaných receptov nadobudne platnosť 1. apríla.

Charitatívne organizácie povedali, že zvýšenie cien receptov bude katastrofou pre ľudí s chronickými ochoreniami a dvadsať centov je veľká záťaž pre už tak prázdne peňaženky.
“Mnohí ľudia nemôžu pracovať kvôli ochoreniu na plný úväzok a okrem iných nákladov, napríklad špeciálnej diéty, budú teraz platiť viac za recepty. Vieme o prípadoch, kedy si ľudia museli vybrať: vykúriť dom, kúpiť jedlo alebo si vybrať lieky. Vláda musí odľahčiť, a nie zvyšovať finančnú záťaž tých, ktorí zažívajú ťažké čas.” – povedala Matina Loizou z charitatívnej organizácie Parkinson’s UK.

Správu ministerstva zdravotníctva o tejto zmene, a tiež ceny na rôzne predpisy lekárskych preparátov nájdete TU na oficiálnej vládnej stránke.


Foto: Jaypeg

Pridajte svoj komentár!

 

Ahoj!

Čítaj nás na Facebooku!

Powered by WordPress Popup