Predĺženie prechodného obdobia zvýši odstupné za Brexit

Dohodnutá suma odstupného vo výške približne 39 miliárd libier sa nevyhnutne zvýši, pokiaľ sa bude Veľká Británia snažiť udržať v prechodnom období dlhšie ako do 2020 roku.


Náklady z rozpočtu krajiny na Brexit vyrastú o 5 miliárd libier v prípade, pokiaľ bude Európska únia súhlasiť s návrhom Theresy May nechať prechodné obdobie s otvoreným dátumom tak, aby nebolo ohraničené do 31. decembra 2020 roku. K takému záveru prišiel parlamentný výbor pod vedením sira Billa Casha.

Vyslanec Veľkej Británie v Európskej únii Tim Barrow priznal, že oficiálne ohlásená suma vo výške 35-39 miliárd libier pokryje náklady len na prvotné dohodnuté ukončenie prechodného obdobia, ktoré je rovnaké ako koniec rozpočtového obdobia EÚ.

Sir Barrow trvá na tom, že v Európskom parlamente nezvažujú variant “prechodného obdobia bez konca”, avšak počas posledných týždňov uverejnené dokumenty dávajú základ pre domnievanie sa, že platby do rozpočtu Európskej únie budú pokračovať na ročnom základe dovtedy, kým sa strany nedohodnú, že všetky otázky organizácie partnerských vzťahov v nových podmienkach sú dohodnuté.

Pridajte svoj komentár!

 

Ahoj!

Čítaj nás na Facebooku!

Powered by WordPress Popup