£4.4 miliardy prinášajú prisťahovalci pracujúci v soc. službách pre seniorov

Prisťahovalci, ktorí pracujú v sektore sociálneho zabezpečenia starších ľudí, prinášajú každý rok £4.4 miliardy do anglickej ekonomiky, hovoria údaje uverejnené na počesť udalosti One Day Without Us (1DWU).


Už druhý rok za sebou, 1DWU (jeden deň bez nás) hovorí o prínose prisťahovalcov ekonomike Spojeného kráľovstva, z ktorých mnohí sa teraz cítia v krajine ako “nežiadúci”.

Údaje fondu New Economics Foundation hovoria, že pokiaľ by prisťahovalci v danom sektore prestali pracovať počas jedného dňa, viedlo by to k deficitu vo výške £17 miliónov.

1DWU bol po prvýkrát spustený minulý rok v snahe, aby bola diskusia o migrácii priaznivejšia na pozadí rastúcich trestných činov z nenávisti.

Organizátori sa obávajú poklesu počtu prisťahovalcov v sektore NHS a sociálneho zabezpečenia. V rovnakom čase sa tiež podiel zamestnancov z EÚ krajín, ktorí opúšťajú NHS, od roku 2016 výrazne zvyšuje.

Jeden z organizátorov 1DWU Matt Carr povedal: “Migranti výrazne prispievajú k životu vo Veľkej Británii, v neposlednom rade v oblasti sociálneho zabezpečenia pre seniorov. Avšak proti prisťahovalecká rétorika spojená s neistotou, aká bude politika vlády po Brexite, núti mnohých ľudí, ktorí prišli do Veľkej Británie, žiť a pracovať, že sa tu cítia zbytoční.”

“Chcem žiť v krajine, kde sa správajú ku všetkým, bez ohľadu na to odkiaľ pochádzajú, slušne a s rešpektom.” dodal Carr.

Pridajte svoj komentár!

 

Ahoj!

Čítaj nás na Facebooku!

Powered by WordPress Popup