Bol odhalený ďalší prípad, kedy zákazníci Ryanair preplácajú

Nízkonákladová letecká spoločnosť Ryanair, ktorej princíp je slogan “vždy lacnejšie”, bola opäť prichytená pri tom, že núti svojich zákazníkov preplácať.


To sa týka automatického výmenného kurzu spoločnosti pri platbe za let v inej mene. Rovnako ako väčšina leteckých spoločností, írsky prepravca Ryanair automaticky vystavuje cenu v súlade s menou krajiny odletu, pričom najčastejšie sa jedná o euro. Avšak nepoužíva na to aktuálny kurz v čase platby, ale ten “najhorší pre klienta”.

Spotrebiteľská skupina Which? zistila, že 2 letenky z Alicante do Bristolu v hodnote €225 boli automaticky konvertované na £214. V skutočnosti ich hodnota podľa faktického výmenného kurzu mala dosiahnuť £198 (preplatenie £16).

Rovnako štvorčlenná rodina pri kúpe leteniek zo Solúna v Grécku do londýnskeho Stanstedu 5. marca zaplatila £813.56, podľa automatického výmenného kurzu leteckej spoločnosti eura k libre. Avšak pokiaľ by rodina platila eurovou vízovou kartou, cena leteniek by bola £771.13. Rodina preplatila v tomto prípade už £42.43.

To isté platí aj pre rezerváciu letov v iných menách. Napríklad pri rezervácii letu z Marrákeš do Londýna pri prevode z marockých dirhamov na libry predstavuje cena letenky £381.05. Avšak pri platbe hneď v eurách stojí let £360.01.

Nie je to po prvýkrát, čo bola letecká spoločnosť Ryanair kritizovaná za systém menovej konverzácie. Predtým vyšlo najavo, že výmenný kurz za doplnkové služby pri úschove batožiny a jej rezervácia je £1/€1, vďaka čomu opäť preplácali britskí cestujúci.

Spotrebiteľské centrum Which? odporúča britským cestujúcim, aby pri konverzácii meny používali výmenný kurz nie leteckej spoločnosti, ale svojej banky. Vo Which? tiež poznamenali, že takýmto spôsobom porušuje spoločnosť práva spotrebiteľov.

Pridajte svoj komentár!

 

Ahoj!

Čítaj nás na Facebooku!

Powered by WordPress Popup