Tesco Bank anulovala kvôli podvodom kreditné karty svojich klientov

Niektorí zákazníci Tesco Bank, ktorých je viac ako 3 milióny, boli informovaní o zrušení kreditnej karty v súvislosti s identifikovaným podvodom.


Kreditné účty sú zablokované, avšak nie u všetkých držiteľov kreditných kariet. Banka prisľúbila automatické vydanie nových kreditných kárt počas piatich alebo siedmich dní.

Zástupcovia banky povedali: “Bezpečnosť zákazníkov je pre nás na prvom mieste, a preto prijímame všetky možné kroky na ochranu občanov pred útoky podvodníkov. Ospravedlňujeme sa za prípadné nepríjemnosti.”

Banka tiež žiada všetkých klientov, aby boli opatrní v súvislosti s útokmi podvodníkov. Tesco Trvá na tom,že karta musí byť vždy vo vašom zornom poli, dokonca aj vtedy, keď platí zákazník za účet. Taktiež všetky bankové informácie, účty a výpisy, musia byť na bezpečnom mieste.
Pri prijatí novej karty je potrebné starú kreditku zlomiť alebo rozstrihnúť nožnicami. Ľudia by nemali nikomu hovoriť svoj PIN-kód karty a ani banka a polícia nemajú právo požiadať vás o tieto informácie pri kontrole bezpečnosti.

Banka tiež upozornila zákazníkov, že by si mali dávať pozor na dve veci:

1. Nemôžete zaplatiť kartou alebo zaplatiť peniaze, avšak ste si istí, že na účte ste peniaze mali.

2. Nezvyčajné aktivity na bankovej karte (to môžu byť informácie o kúpe, ktorú klient nerobil alebo stiahnutie peňazí z miesta, kde ste nemohli byť).

Pridajte svoj komentár!

 

Ahoj!

Čítaj nás na Facebooku!

Powered by WordPress Popup