Tu sa oplatí žiť! 12 najlepších miest na život a prácu v Británii

Rating bol zostavený organizáciami Centre for Economics spolu s Business Research. Výskumníci analyzovali úroveň pracujúceho obyvateľstva a jeho pomer k možnosti nájsť si prácu, a tiež ocenili možnosti úspešnosti startupu, aby pochopili, v akom meste krajiny sa bude podnikaniu dariť najlepšie.


V kategórii kultúra hodnotili počet divadiel a knižníc. Okrem toho sa mestá hodnotili podľa takých parametrov, akými sú mzdy, dostupnosť bývania a náklady na kanceláriu. Výsledkom prieskumu bol zostavený zoznam 12 miest Spojeného kráľovstva, ktoré sú najvhodnejšie pre život a hľadanie práce.

Prvé miesto obsadila perla severu Edinburg. Zeleň, kvalita vzdelávania a zdravotníctva umožnili Edinburgu predbehnúť Londýn a desiatku ďalších miest Veľkej Británie.

Edinburg predbehol Londýn kvôli kvalite vzdelávania a zdravotníctva

Aj napriek tomu, že sa Londýn ocitol na druhom mieste, predbehol Edinburg v takých kategóriách ako sú obchod, zárobky a kategória kancelárskych pracovných miest. Na druhej strane hlavné mesto Škótska predbehlo iné mestá v kvalite a dostupnosti vzdelávania, úrovňou zelene, ktorá v meste zaberá až 28% územia. Z pohľadu úrovne miezd obsadil Edinburg druhé miesto, pretože priemerná týždňová mzda v tomto meste je £578. Pričom náklady na údržbu kancelárie predstavovali oproti Londýnu len polovicu rovnakej sumy. Úroveň zamestnanosti v meste je 70.8%.

Najvyššie ceny na údržbu kancelárii a drahé bývanie odsunuli hlavné mesto krajiny Londýn na druhé miesto, a to aj napriek tomu, že týždenné zárobky sú v Londýne v priemere £697, čo je najviac v celom Spojenom kráľovstve.

Vysoké ceny odsunuli Londýn na druhé miesto


Tretie miesto si odniesol Bristol, ktorý sa tiež vyznačuje svojimi širokými pracovnými možnosťami. Na štvrtom mieste Newcastle-Gateshead, ktorý sa pri hodnotení miezd ocitol až na 11. mieste.
Päticu najlepších miest uzatvára Manchester, ktorý sa pýši zeleňou v meste, avšak nemôže sa pochváliť vysokými mzdami.

Množstvo pracovných príležitostí posunulo Britstol na tretie miesto

12 najlepších miest v Británii na život a prácu

1. Edinburg
2. Londýn
3. Bristol
4. Newcastle-Gateshead
5. Manchester
6. Glasgow
7. Leeds
8. Cardiff
9. Sheffield
10. Liverpool
11. Belfast
12. Birmingham

Pridajte svoj komentár!

Ahoj!

Čítaj nás na Facebooku!

Powered by WordPress Popup