Ulica v Anglicku s najlacnejšími domami. Mnohé z nich sú prázdne

Veľká Británia neprestáva prekvapovať svojimi kontrastami a v Anglicku je jedna celá ulica, kde stoja domy o niečo viac ako 18-tisíc libier, pričom mnohé z nich sú prázdne.


Údaje z katastra nehnuteľností hovoria, že priemerná cena nehnuteľností je tu 18 233 libier.

Táto tajomne ulica s lacnými domami sa nachádza v kraji Durham vo West Cornforth. Ulica ide do kopca a mnohé z nich sú postavené s terasami a aj preto nesie názov Verdun Terrace.

88-ročný miestny dôchodca Ronald Barton, ktorý tu prežil už 59 rokov povedal: “Myslím si, že táto ulica má okolo 100 rokov, a je vo výbornom stave, zatiaľ čo mnohé omnoho novšie stavby už boli dávno zbúrané.”

Verdun Terrace sa nachádza v tradičnej dedinke, kde žila pracovná trieda len 9 kilometrov od Durhamu, pričom mnohí obyvatelia sú prekvapení, keď zistia, že práve u nich sú najnižšie ceny nehnuteľností.

58-ročný obyvateľ ulice, ktorý tu prežil polstoročie povedal, že v živote sú plusy aj mínusy a táto ulica je príjemným a cenovo dostupným miestom. “Som prekvapený, že Verdun Terrace je najlacnejšou ulicou v grófstve. To nie je zlé! Sú tu pevné malé domy, veľmi útulné a lacné, pokiaľ ste pripravení investovať do opravy.”

Hlavným problémom ulice je nedostatok miesta pre autá.

V minulosti tu bolo päť takých ulíc ako je Verdun Terrace, avšak do dnes ostali len dve. Okrem toho tu bolo až 13 krčiem, pričom doteraz prežila len jedna.

Miestny krčmár, ktorý tu prežil celý svoj život si myslí, že cena £18233 je pre toto miesto príliš malá. “Možno sú tieto domy lacno ohodnotené, avšak nejedná sa o najhoršie miesto pre život. Obzvlášť, pokiaľ len začínate. Doma sú dobré, problém je len s cestou. Avšak videl som aj horšie miesta.”


Foto: Terraced houses aldisley

Pridajte svoj komentár!

Ahoj!

Čítaj nás na Facebooku!

Powered by WordPress Popup