British Gas: Pre 4 milióny domácností sa zvýšia ceny plynu a elektriny

Najväčšia energetická spoločnosť v Spojenom kráľovstve povedala, že je nevyhnutné zvýšiť ceny z dôvodu rastu nákupných cien a daňového zaťaženia.


Viac ako štyri milióny domácností vo Veľkej Británii, ktoré obsluhuje spoločnosť British Gas, budú čeliť rastúcim cenám plynu a elektriny od 29. mája tohto roku. Ľudia pocítia rast cien energii až o 60 libier ročne.

Okrem British Gas budú zvyšovať ceny aj ďalšie spoločnosti a u E.On zaplatia zákazníci za rok až o 50 libier viac.

Vo vláde sú pobúrení rozhodnutím British Gas a odporučili spotrebiteľov aby si porovnali ceny na trhu a odstúpili od štandardného tarifu, ktorý je najvyšší. Vláda sľúbila, že pred budúcou zimou zavedie nové ohraničenia rastu cien energetických spoločností.

Podľa odhadov ministerstva energetiky, pokiaľ domácností odstúpia od predvoleného tarifu, môžu ušetriť na účtoch za plyn a elektrinu až tristo libier ročne.

Ekonómovia majú vážne obavy pred avizovaným zmrazením cien, ktoré oznámila Theresa May, pretože to nastane až v decembri 2018 a energetické spoločnosti budú zvyšovať ceny už v predstihu tak, aby boli o krok vpred pred infláciou.

Pridajte svoj komentár!

Ahoj!

Čítaj nás na Facebooku!

Powered by WordPress Popup