Britskí dôchodcovia dávajú svojim deťom a vnukom ročne po £4-tisíc

Dôchodcovia v Británii sú voči svojim potomkom veľmi štedrí, a podľa výpočtov podporujú svoje deti a vnúčatá každý mesiac sumou v priemere 374 libier.


Takmer tretina ľudí, ktorí plánujú odísť tento rok do dôchodku, plánujú finančne pomáhať členom svojej rodiny. Ako ukázal prieskum, 31% dôchodcov vypláca v priemere 4 300 libier ročne členom svojich rodín a to aj napriek tomu, že tí pracujú a majú svoj vlastný príjem.

Medzi veľkorysými dôchodcami dáva 25% peniaze svojim vnukom, 8% svojim deťom a 2% svojim rodičom. Takmer každý piaty človek na prahu dôchodkového veku dáva v súčasnosti svojim blízkym viac ako 500 libier mesačne.

Najčastejšie sú používané peniaze na pokrytie denných nákladov na ubytovanie, stravovanie a cestovanie.
27% respondentov uviedlo, že poskytuje finančnú pomoc na úhradu vysokoškolského vzdelania a s ním spojenými nákladmi, a 22% povedalo, že pomáha hotovosťou vyrovnať sa príbuzným s cenou nájomného alebo kúpou nehnuteľnosti.

Ako sa ukázalo, ženy sú štedrejšie ako muži, pričom ženy platia mesačne približne o 25 libier viac, pričom priemerný dôchodca dáva rodine 374 libier.

Tiež sa ukázalo, že štvrtina dôchodcov nijakým spôsobom nepodporuje svojich príbuzných a 43% nemá žiadnych rodinných príslušníkov.

Pridajte svoj komentár!

Ahoj!

Čítaj nás na Facebooku!

Powered by WordPress Popup