Nákup alkoholu v Duty Free: Za porušenie pravidiel pokuta na mieste

Vláda sa rozhodla prijať prísnejšie opatrenia voči opitým cestujúcim, ktorý vytvárajú nepríjemnosti a nebezpečné incidenty na palube lietadiel.


Zákon sa dotkne toho, či môžu pasažieri priniesť so sebou na palubu lietadla alkohol, alebo nie. Zákon sa môže zmeniť už v nadchádzajúcich mesiacoch, nakoľko vláda sa odhodlala k boju proti opitým cestujúcim počas letov.

Podľa novej leteckej stratégie môžu byť zavedené nové pravidlá voči užívaniu alkoholu v lietadle, vrátane predaja alkoholických nápojov v Duty Free zónach so zapečatenými taškami, ktoré nebudú mať pasažieri právo otvoriť pred tým, ako dorazia do cieľovej destinácie. Tých, ktorí toto pravidlo porušia, bude čakať pokuta na mieste. Okrem toho môžu byť potrestaní cestujúci, ktorí prídu do lietadla opití.

Dnes si môžu cestujúci priniesť so sebou alkohol, avšak ako ukázal prieskum, až 70% incidentov v lietadle spojených s pasažiermi sa stalo práve kvôli alkoholu.
Až 18% ľudí, ktorí cestovali počas posledných 3 rokov, povedali, že sa stretli s agresívnymi alebo opitými pasažiermi v lietadle. Podobné incidenty sú nepríjemné a môžu viesť k núdzovému pristátiu lietadla.

Treba poznamenať, že podľa nových pravidiel nebude platiť úplný zákaz alkoholu a cestujúci si budú môcť naďalej kúpiť alkohol od letušiek.

Pridajte svoj komentár!

Ahoj!

Čítaj nás na Facebooku!

Powered by WordPress Popup