Spravili ste omylom chybu a dostali pokutu? Môžete sa jej vyhnúť

Tento mesiac nadobudli platnosť nové pravidlá, vďaka ktorým budú lepšie ochránené osoby, ktoré dostali pokutu za chybu, ktorú spravili nechtiac.


Od 6. apríla tohto roku vstúpili do platnosti nové pravidlá, ktoré ponúkajú vyššiu úroveň ochrany cestujúcich v železničnej doprave, ktorí dostali pokutu v prípade, pokiaľ sa jedná o čestnú chybu, povedal minister železničnej dopravy Jo Johnson.
 

 
Podvodníci a čierni pasažieri budú naďalej čeliť vysokým pokutám, avšak tí, ktorí majú skutočný dôvod na to, že nemajú platný cestovný lístok, budú môcť napadnúť pokutu pred nezávislým výborom, ktorý nie je spojený s železničnými spoloćnosťami. Vďaka čiernym pasažierom prichádzajú železnice podľa odhadov o 200 miliónov libier ročne.

Po obdržaní odvolania sa 21-dňová lehota na zaplatenie pokuty zastaví dovtedy, až kým nebude prijaté rozhodnutie.

Proces bude venovať väčšiu pozornosť okolnostiam, a tiež tomu ako a prečo bol trest uložený, s cieľom, aby neboli ľudia nespravodlivo pokutovaní.

“Cestujúci železnicami by mali vynaložiť maximálne úsilie na to, aby mali správny cestovný lístok na cestu, ak však urobíte skutočne chybu, mali by ste cítiť istotu, že odvolávací systém to rozpozná a bude s vami starostlivo zaobchádzať.” – povedal Jo Johnson.

Viac informácii o odvolaní sa voči pokute nájdete TU a TU. Celú správu ministerstva železničnej dopravy nájdete TU.

Pridajte svoj komentár!

Ahoj!

Čítaj nás na Facebooku!

Powered by WordPress Popup