Spúšťa sa antibrexitovská kampaň v hodnote £1 milión

Niektorí politici veria, že je aj naďalej príležitosť odstúpiť od dohody s Európskou úniou, pokiaľ jej podmienky nebudú Britom vyhovovať.


Časť členov parlamentu spustí v nedeľu kampaň v hodnote milión libier, aby zastavili dohodu o Brexite.

The People’s Vote vyzýva parlament o referendum o podmienkach konečnej uzatvorenej dohody, a pokiaľ budú Briti proti, aby od nej krajina upustila.

Nad programom pracovala únia politikov Open Britain na čele spolu s labouristom Petrom Mandelsonom. Okrem toho sa na prípravách zúčastnili aj bývalý premiér Tony Blair a bývalý vicepremiér Nick Clegg.

Pripomenieme, že dôveryhodnosť politika Tonyho Blaira bola vážne poškodená zapojením Veľkej Británie do vojny v Iraku, pričom vyšetrovanie ukázalo, že táto invázia bola neoprávnená a správy o tom, že má Irak zbrane hromadného ničenia boli klamstvom.

Títo politici očakávajú, že pred spustením národného hlasovania v Snemovni lordov sa bude konať séria hlasovaní s cieľom presvedčiť Theresu May prehodnotiť postoj Veľkej Británie ohľadom odchodu z Európskej únie.
Premiérka môže byť porazená, pokiaľ podporia lordi rozhodnutie zostať v colnej únii.

Toto hnutie má tiež svojich oponentov a predseda Európskeho výboru sir Bill Cash povedal, že posledné prieskumy ukázali, že až 65% britských občanov nechce druhé referendum a títo politici žijú v paralelnom vesmíre.

Pridajte svoj komentár!

Ahoj!

Čítaj nás na Facebooku!

Powered by WordPress Popup