Theresa May pokračuje v obvineniach bez dôkazov a ženie krajinu do vojny

Kabinet ministrov podporil Theresu May v jej obvineniach Sýrie bez akýchkoľvek dôkazov, čím jej rozviazal ruky v prevedení vojenského ťaženia spolu s USA.


Podľa tlačovej služby Downing street 10, na zasadnutí vládneho kabinetu bolo prijaté uznesenie, že sýrska vláda Bašára Assada s veľkou pravdepodobnosťou stála za “šokujúcim a barbarským plynovým útokom” v Dume.

Britská vláda teda naďalej pokračuje v obvineniach bez dôkazov a používa pri nich formulácie “s veľkou pravdepodobnosťou”.

Ministri v anonymnom hlasovaní podporili vyhlásenie Theresy May o tom, že použitie chemických zbraní nemôže zostať nepotrestané, a rozväzuje premiérke ruky v účasti Spojeného kráľovstva vo vojenských operáciách v Sýrii, ktoré bude viesť americká armáda.

Pripomenieme, že obviňovanie bez dôkazov nie je na britskej politickej scéne žiadnou novinkou a krajina už takto vstúpila do vojny. Bývalý britský premiér Tony Blair obviňoval Sadáma Husajna z používaní zbraní hromadného ničenia, a tiež spojenia s Al Káidou. Ako sa neskôr ukázalo, tieto obvinenia boli vymyslené a právny základ pre inváziu Veľkej Británie do Iraku nebol odôvodnený.


Foto: Defence Images

Pridajte svoj komentár!

Ahoj!

Čítaj nás na Facebooku!

Powered by WordPress Popup