Corbyn vyzval Theresu May, aby odišla a nezavadzala

Počas týždennej “Hodiny s premiérom” v poslaneckej snemovni napadol líder labouristov hlavu vlády výčitkami o vnútornom spore v rámci kabinetu ministrov a chýbajúcej konkrétnej pozícii ohľadom Brexitu.


Hlava tieňového kabinetu Jeremy Corbyn sa obrátil na britskú premiérku Theresu May s výzvou, aby “odišla a dala labouristom šancu” dokončiť proces Brexitu. Dôvodom na kritiku bol vnútorný konflikt v kabinete ministrov ohľadom kľúčových ekonomických otázok Brexitu, medzi iným o zachovanie členstva v jednotnom hospodárskom priestore, colnej únii po odchode Spojeného kráľovstva z Európskej únie.

“Prešlo 23 mesiacov od referenda, a zostalo nám ešte 10 mesiacov na dokončenie všetkých rokovaní, a vláda je v úplnom neporiadku.
Riskujeme, že nesplníme termíny. Stále viac pracovných miest je v ohrození, pretože kždý deň stále viac veľkých spoločností otvorene vyhlasuje o odchode ich podniku z krajiny. A vláda je taká zaneprázdnená! Tak zaneprázdnená rokovaniami medzi sebou, že nemôže viesť rokovania s nikým ďalším.
Pokiaľ premiérka nemôže zaručiť uzatvorenie výhodnej dohody v záujme Veľkej Británie, tak prečo nemôže odísť a dať labouristom možnosť uzavrieť dohodu o colnej únii s EÚ?” – povedal Jeremy Corbyn vo svojom prejave.

Pridajte svoj komentár!

Ahoj!

Čítaj nás na Facebooku!

Powered by WordPress Popup