Londýn zvažuje zavedenie “dní bez áut” v každej štvrti

Miestne orgány v Londýne majú v pláne zaviesť v každej mestskej štvrti “dni bez áut” na to, aby sa znížil počet škodlivých emisií a stupeň znečistenia životného prostredia.


Podľa odborníkov je práve znečistené životné prostredie v hlavnom meste príčinou prinajmenšom 40-tisíc predčasných úmrtí obyvateľov Londýna a dnes sa plánuje zavedenia “dní bez áut” miestnymi úradmi vo všetkých oblastiach Londýna.

Starosta mesta Sadiq Khan uviedol: “Chceme motivovať našich obyvateľov, aby prešli na verejnú dopravu, bicykle alebo sa vybrali v určité dni pešo, aby sa znížilo množstvo škodlivých emisií z automobilov.” Zatiaľ sa miestne úrady nerozhodli, v akých dňoch a v akých oblastiach bude zablokovaná doprava.

Boj proti škodlivým emisiám je prioritou mestskej radnice. Práve preto bol v centre mesta zavedený poplatok T-Charge, zóny s nízkymi emisiami a modernizovaný autobusový vozidlový par, avšak ani to nestačí.

Odborníkmi bolo dokázané, že úroveň znečistenia ovzdušia v Londýne presahuje všetky medzinárodné normy. Tento vzduch dýchajú deti, vďaka čomu sa u nich už z detstva zvyšuje pravdepodobnosť výskytu akútnych respiračných vírusových infekcií, a v budúcnosti tiež astma.

Pridajte svoj komentár!

Ahoj!

Čítaj nás na Facebooku!

Powered by WordPress Popup