Homosexuálne páry v Rakúsku majú rovnaké práva na adopciu detí, ako heterosexuáli a do konca roka 2015 si budú môcť adoptovať deti. Také je rozhodnutie Ústavného súdu v Rakúsku.
Do tohoto rozhodnutia mohli od roku 2013 homosexuáli a lesby adoptovať deti len v takom prípade, že bol jeden z páru biologickým rodičom dieťaťa.
Sudca Gerhart Holzinger povedal o rozhodnutí súdu, že „neexistujú žiadne objektívne argumenty, kvôli ktorým by mali byť rozdiely na adopciu detí na základe sexuálnej orientácie“.
Podľa slov sudcu, ohraničenia na adopciu boli v rozpore s antidiskriminačnými ustanoveniami Európskeho dohovoru o ľudských právach.
Homosexuálne páry sa v Rakúsku nemôžu ženiť, avšak páry rovnakého pohlavia zaregistrované ako žijúce spolu majú veľa práv ako heterosexuálne páry.
Najviac práv dostali homosexuáli v minulosti v Holandsku a Dánsku. Dánsko umožnilo v roku 1989 registrované partnerstva ako prvá krajina na svete, a tiež povolilo homosexuálom adopcie detí.
Na dnešný deň sú sobáše osôb toho istého pohlavia dovolené v približne 20 krajinách. V Česku je od roku 2006 zákon o registrovanom partnerstve, avšak homosexuáli si nemôžu adoptovať deti.
Ak človek verí v homosexuálnu prirodzenosť, mal by veriť aj v prirodzenosť pedofilnú, zoofilnú, exhibicionistickú atď.
Homosexuálni aktivisti veľmi dobre pochopili ako jazyk ovplyvňuje realitu. Preto začali presadzovať pojmy ako homosexuál, gay, homofobický, a iné. Z toho istého dôvodu zmenili aj definíciu pojmu rodina. Od onálepkovania “homofóbiou” sa prechádza k sankciám alebo hrozbe väzenia.
Posadnutosť “toleranciou” a jej nadraďovanie nadovšetko v snahe “nikoho neuraziť” vedie paradoxne k zničeniu tolerancie, čo sa prejavuje tak, že už nie je dovolené otvorene vyjadrovať nesúhlas s praktikami homosexuálnych párov.
