Slovensko má bronzovú medailu z hokejových majstrovstiev juniorov do 20 rokov

Naša Slovenská hokejová reprezentácia do 20 rokov získala dnes v noci bronzovú medailu na MS 2015, po veľkolepom víťazstve nad švédmi 4:2! Tu si môžete pozrieť ako hrali naši chlapci.

Švédsko – Slovensko 2:4 (2:2, 0:0, 0:2)

Z medaily sa Slováci na juniorskom šampionáte dočkali len v roku 1999, a vtedy sme tiež získali bronz.

Slováci sa zo štvrťfinále dostali cez Česko, ktoré zdolali 3:0, potom podľahli Kanade 1:5.

Zápas o bronzové medaily sme začali výborne a už vo 4. minúte sme mali vedenie 2:0. Góly dali Šoltés a Rosandič. Švédi vyrovnali gólmi Nylandera a Löökeho ešte v prvej tretine. Slováci sa však po faule a päťminútovom vylúčeni Švéda dostali do vedenia po peknej nahrávke Réwaya Skalickému. Výsledok Slovákov spečatil v poslednej minúte do na 4:2 Koyš.