Aktivisti z ultra-nacionalistického “Pravého sektoru” mali včera, v stredu pochod v uliciach Kyjeva. Svojim pochodom chceli ukázať nespokojnosť s ukrajinskou vládou.
Chlapci nosiaci fašistickú symboliku a vlajky banderovcov, sú rok po tom, ako sa podieľali na zvrhnutí Janukoviča opäť nespokojní.
Banderovci svojho času vraždili aj na Slovensku. V rokoch 1945 – 1947 podnikali útoky a rabovali. Prvýkrát zabíjali 6. decemra 1945 v dedine Kolbasov. Potom v dedine Uliča, Nová Sedlica a ďalších. Ministerstvo obrany sa začalo o situáciu zaujímať až vtedy, keď Banderovci zajali malú skupinu Československých vojakov. Do konca roku 1945 zo Slovenska Banderovci odišli, ale vrátili sa na jar v roku 1946, a potom tretíkrát v roku 1947.
Čítajte ešte:
Petro Porošenko sa smial počas modlitby
Rok po štátnom prevrate je na Ukrajine vysoká kriminalita a ceny stúpajú
Kyjev spočítal prvých 10 000 dezertérov
Most-Híd chce vojakov USA aj na Slovensku
Slováci nechcú byť v armáde, ktorú môžu poslať na východ Ukrajiny