Američan Johnny Strange zahynul vo švajčiarskych Alpách počas svojho wingsuit skoku. Tento šport je jeden z najnebezpečnejších extrémnych športov.
23- ročný mladík objavil túto zvláštnu nebezpečnú záľubu, keď mal 17 rokov a stal sa najmladším milovníkom tohto športu, ktorá vyliezla a skočila zo siedmych kopcov, najvyšších vrcholov každého kontinentu.
Začiatkom mesiaca Strange skočil z 2 tisíc metrov vysokej hory vo švajčiarskom kantóne Uri s pomocou špeciálneho wingsuit oblečenia, ktoré robí z ľudí batmanov – netopierov.
Mladý muž skonal po tom, ako približne v strede svojho letu stratil kontrolu nad letom a narazil do zeme.
Počas skoku mladého muža bolo príliš veterno a najmenší závan vetra je v týchto vysokých rýchlostiach veľmi nebezpcný.
Pri bežnom wingsuit skoku-lete dosahujú milovníci tohto adrenalínového športu rýchlosť až 200 kilometrov za hodinu.
Bežný let trvá približne minútu a závratnú rýchlosť 200 km za hodinu dosahuje skokan už po ôsmych sekundách.
Jeden zo skokov Johnnyho Stranga
