Na základnej škole v Glasgowe prijali 222 študentov – žiadny Škóti ale Slováci a Rumuni

Do Veľkej Británie sa sťahujú zo Slovenska, Česka a Rumunska celé rómske rodiny. Hľadajú lepší život a deti chodia do školy. Tentoraz však do základnej školy Annette Street School bolo zapísaných 222 žiakov – detí prisťahovalcov a ani jeden Škót.


Až 181 detí je slovenskej a rumunskej národnosti. Medzi študentami nie sú žiadny Škóti.

Riaditeľka školy prosí o dotáciu, pretože žiadne z detí cudzincov nerozpráva po anglicky, a preto ich učitelia nemajú ako učiť.

Pani riaditeľka vo videu sa priznala, že školu nenavštevuje ani jeden Škót. “O našej škole sa dozvedeli o príbuzných, ktorých deti už našu školu navštevujú a ktorí im povedali, že tu môžu chodiť aj ich deti,” povedala riaditeľka Shirley Taylor.

Riatiteľka vyhlásila verejnú zbierku, z ktorých chce zakúpiť pomôcky, s pomocou ktorých sa študenti ľahšie naučia anglicky.

Pani Street priznala, že študenti sú entuziastickí, radi sa učia avšak škola potrebuje získať ďalšie peniaze.

“Hra je dôležitým komponentom sociálneho života, avšak väčšina z mojich detí nie je naučená hrať sa, pretože nechodili nikdy predtým do školy ani do škôlky, a tiež pretože ich rodiny jednoducho nemajú dostatok peňazí, aby im kúpili hračky”, zdôraznila Shirley Taylor vo svojom videu.

“Deti sa najviac učia hrou, a hrou sa naučia ako sa majú učiť.”
 

 

Ahoj!

Čítaj nás na Facebooku!

Powered by WordPress Popup

Táto stránka používa cookies. Viac

Súbory cookie môžeme používať na našich webových stránkach na zobrazenie obsahu a reklám, ktoré sú prispôsobené vašim záujmom. Tieto malé textové súbory cookies môžu zhromažďovať informácie o vašich zvyklostiach pri prehliadaní našich webových stránok. Stránka používa služby tretích strán, ktoré môžu umiestniť na vašom počítači súbory cookies. Jedná sa o Google Analytics, Google Adsense, Facebook, PayPal.
Viac

Zavrieť