
Vo Veľkej Británii je už druhý týždeň zavedená pomerne prísna karanténa. Mnohé podniky, vrátane krčiem a reštaurácii sa uzatvorili a ľudí poslali domov na neplatenú dovolenku, pričom štát sľúbil, že týmto ľuďom uhradí dočasne 80% z ich priemernej mzdy.
Zatiaľ čo niektorí ľudia nemôžu pracovať, supermarkety sa na nedostatok práce nemôžu sťažovať a pracujú na hranici svojich možností. Situácia je tak zložitá, že maloobchodní predajcovia v krajine potrebujú až 35-tisíc nových zamestnancov.
Mnohé supermakety dokonca rušia doručovanie tovarov, ktoré nie sú “prvej potreby”.
Doručovanie potravín funguje veľmi dobre pri objednávkach z kaviarní a reštaurácii cez služby ako sú Uber, Eats a Deliveroo. Tieto spoločnosti prijímajú objednávky v predchádzajúcich objemoch a čakacia doba na jedlo je približne 20 minút.
Avšak supermarkety, pre ktoré neboli objednávky online nikdy prioritou, dnešný nápor nezvládajú.
V najväčších obchodných reťazcoch v Spojenom kráľovstve, ako sú Tesco, Asda, Sainsbury’s, Waitrose a ďalších je takáto situácia. Všetky možnosti objednania doručenia potravín sú objednané až do 15. – 20. apríla. Kuriéri doručujú potraviny ľuďom od striedmej ráno až do jedenástej večer.
Z dôvodu veľkého dopytu zaviedli supermarkety nové ohraničenia. Ľudia nemôžu objednať viac ako 80 položiek tovaru. V najväčšom reťazci Spojeného kráľovstva v Tesco si nemôžete kúpiť viac ako tri jednotky toho istého produktu pričom iné siete zaviedli veľmi podobné obmedzenia.
Supermarkety priznávajú, že nie sú dostatočne pripravené a prijímajú v prvom rade objednávky od starších ľudí.
Problémy má aj Amazon, ktorý sa snaží vyriešiť neľahkú situáciu najímaním tisícov nových kuriérov, avšak aj tak sa dodacie lehoty zvýšili.
Pridajte svoj komentár!