
Kvôli obavám z nakazenia sa infekciou koronavírusu sa ťažko chorí ľudia obávajú vyhľadať pomoc na pohotovostných oddeleniach nemocníc.
Zatiaľ čo pred pandémiou hľadalo na pohotovosti pomoc približne 2 milióny ľudí mesačne, tak v marci tohto roku sa ich počet znížil na 1,53 milióna a v apríli do 916-tisíc.
V marci 2019 roku vypísali praktickí lekári 196-tisíc vyšetrení na diagnostiku rakoviny, v marci 2020 to bolo 181-tisíc.
Počet pacientov, ktorí potrebujú operáciu bedier a kolien sa v tomto roku znížil z 305-tisíc na 207-tisíc ľudí. Lekári sa tiež obávajú, že sa na ľudí s mozgovou príhodou a kardiovskulárnymi ochoreniami kvôli epidémii koronavírusu pozabudlo.
Nemocniciam bolo pri nástupe koronavírusovej infekcie v krajine povedané, aby prerušili rutinnú starostlivosť a uvoľnili postele pre vrchol koronavírusu.
Minister zdravotníctva Matt Hancock vyzval na konci minulého mesiaca nemocnice, aby obnovili liečbu pacientov za predpokladu, že pred operáciou strávia dva týždne v izolácii. Avšak mnohé charitatívne organizácie a analytické centrá hovoria, že oživenie NHS bude nejaký čas trvať. Podľa ich slov, zdravotný personál je unavený z nepretržitej práce s pacientmi s koronavírusom a potrebuje odpočinok.
“Kým zúri vo svete koronavírus, nebudeme sa môcť vrátiť k normálnej prevádzke. Bohužiaľ to znamená, že niektorí pacienti budú musieť počkať,” povedal výkonný riaditeľ Nuffield Trust Nigel Edwards.
Pridajte svoj komentár!