
Nepokojne, rabovanie a vandalizmus sa preniesol zo Spojených štátov aj do Británie.
Zbesilé vyčíňanie novovzniknutého hnutia, Black Lives Matter prešlo po celej krajine a bolo sprevádzané mnohými agresívnymi aktami.
Tisíce ľudí v krajine ignorovali vládny dekrét o zákaze hromadných podujatí a cez víkend šli na takzvané protesty proti rasizmu. Pod zástierkou boja proti rasizmu sa správali horšie ako divá zver. Oficiálnym dôvodom na ich konanie bolo zabitie zločinca v Spojených štátoch. George Floyde bol odsúdený za krádeže, vlámania, predaj a držbu kokaínu a ďalšie trestné činy, vrátane ozbrojeného prepadnutia tehotnej ženy v jej dome.
Britské demonštrácie sa konajú pod heslom takzvaného boja proti “inštitucionálnemu rasizmu”.
Na mítingu v Londýne prehlasovali, že inštitucionálny rasizmus je v systéme rozdeľovania bývania, zdravotnom systéme a vzdelávaní, v médiách a módnom priemysle. Údajne má korene v systéme zamestnanosti, politike a presadzovania práva.
Počas demonštrácie v Bristole zničila skupina ľudí bronzový pamätník miestnemu filantropovi Edwardovi Colsonovi, ktorý zarobil v 17. storočí svoj majetok na obchodovaní s otrokmi.
Protestujúci ľudia s najväčšou pravdepodobnosťou nevedia, že v období rozmachu obchodovania s africkými otrokmi Európania skupovali v Afrike na pobreží živý tovar a neorganizovali “lov” na otrokov, nakoľko o to sa starali miestni obyvatelia. Európania začali prenikať do vnútrozemia Afriky len v 19. storočí.
Ilustračná fotografia
Pridajte svoj komentár!