
Od 15. augusta povoľuje vláda obnovenie obchodných aktivít v nových oblastiach podnikania a zároveň zvyšuje pokuty za porušenie pravidiel dodržiavania bezpečnej vzdialenosti od ostatných.
Od dnešného dňa povolila vláda Spojeného kráľovstva, aby obnovili svoju činnosť bowlingvé dráhy, kasína, zimné štadióny, detské hracie plochy s trampolínami a suchými bazénmi.
Divadlá a hudobné sály môžu ponúkať predstavenia v sálach pri dodržaní pravidiel riedkeho sedenia divákov.
Zmiernili sa tiež požiadavky k organizáciám svadieb a od dnešného dna sa môžu konať večierky s počtom pozvaných hostí do tridsať osôb v uzatvorených priestoroch, a nie len vonku, vrátane organizovania obedov pre hostí.
A nakoniec zelenú dostali aj také odvetvia, ktoré ponúkajú najužší kontakt so zákazníkmi, ako sú salóny krásy vizážistické štúdiá, salóny s obočím a mihalnicami a depilačné salóny.
V rovnakom čase pri zmierňovaní karanténnych opatrení sa vláda rozhodla sprísniť tresty pre ľudí, ktorí porušujú bezpečnú sociálnu vzdialenosť.
Maximálna výška pokuty za odmietnutie nosenia masky na verejnom priestranstve sa zvýšila na 3 200 libier a organizátorom nelegálnych zábav a diskoték s viac ako tridsiatimi ľuďmi, ktorí odmietnu legitímnu žiadosť polície na prerušenie akcie, budú pokutovaní až do výšky 10 000 libier.
Pridajte svoj komentár!