Obyvateľov Británie varujú pred alergickou reakciou na očkovaciu látku Pfizer

Britský Regulačný úrad pre lieky a zdravotníctvo (MHRA) uverejnil varovanie pred rizikom, ktoré môže vzniknúť po podaní vakcinačnej látky Pfizer.

Po začatí národnej očkovacej kampane boli minimálne u dvoch lekároch NHS zaznamenané anafylaktoidné reakcie na liek, ako sú svrbenie, náhla zmena tlaku a ťažkosti s dýchaním. Našťastie ani jeden prípad nemal následky v podobe život ohrozujúceho anafylaktického šoku.

V organizácii MHRA poznamenali, že obe obete mali po podaní očkovacej látky ťažkú alergickú anamnézu a nosili so sebou adrenalínové autoinjektory. Boli pripravení na to, že zavedenie vakcíny im spôsobí zhoršenie ich zdravotného stavu a nemajú voči výrobcom žiadne výhrady.

V úrade pre certifikáciu liekov a liečiv hovoria, že anafylaktoidné reakcie na vakcínu Pfizer nie sú častým vedľajším účinkom, avšak ľudia s ťažkými alergiami na potraviny a lieky by sa mali zdržať očkovania alebo podniknúť nejaké preventívne ochranné opatrenia.

Pridajte svoj komentár!

Ahoj!

Čítaj nás na Facebooku!

Powered by WordPress Popup

Táto stránka používa cookies. Viac

Súbory cookie môžeme používať na našich webových stránkach na zobrazenie obsahu a reklám, ktoré sú prispôsobené vašim záujmom. Tieto malé textové súbory cookies môžu zhromažďovať informácie o vašich zvyklostiach pri prehliadaní našich webových stránok. Stránka používa služby tretích strán, ktoré môžu umiestniť na vašom počítači súbory cookies. Jedná sa o Google Analytics, Google Adsense, Facebook, PayPal.
Viac

Zavrieť